Agnieszka Jodłowska

  • Pochodzenie
    Lubsko

Agnieszka Jodłowska, animator kultury, pedagog tańca, choreograf, tancerka.
Uczestniczka licznych warsztatów z tańca współczesnego oraz zajęć związanych z artystyczną, terapeutyczną i edukacyjną pracą z ciałem: choreoterapia, kinezjologia edukacyjna, joga, tańce w kręgu, pantomima. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty i grupy taneczne w instytucjach kultury, z którymi zdobywała najwyższe laury taneczne w województwie, między innymi: Grand Prix oraz coroczne tytuły Laureata na Wojewódzkiej Gali Tanecznej w Świebodzinie, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Sulechowie. Tańczy i tworzy w Pracowni Teatru Tańca w Zielonej Górze.

Opis zajęć:
W trakcie zajęć uczestnicy mają szansę poznania nowej formy pracy, podstaw techniki tańca współczesnego oraz technik klasycznych, założeń teoretycznych tańca, a także pracują nad etiudami tanecznymi.

Taniec współczesny jest oparty na idei baletu, jednak pozbawiony jego sztywnych zasad, a w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię. Technika tańca współczesnego łączy w sobie wszystko to, co chcemy uzyskać w ruchu. Daje ogromną wolność. Jest radością, elementem improwizacji i narzędziem do budowania teatru ruchu.

Zapraszam na zajęcia, do sekcji tańca współczesnego, które:

  • zapewniają wszechstronny rozwój fizyczny
  • pozwalają poznać możliwości własnego ciała
  • rozwijają wrażliwość
Translator