Bettina Kowalska-Targońska

Pani dyrektor – pogodna, miła, kreatywna, pełna pomysłów.

Pani Bettina patrzy na świat przez pryzmat swoich fascynacji latami 30. /40. – XX wieku, stąd też jej zamiłowanie do stylu vintage – dla niej, każdy stary przedmiot posiada duszę. Zbiera łyżeczki do kawy, kapelusze – które uwielbia, ale również inne przedmioty – po prostu wszystko, co tylko ją zafascynuje. Jej babcia zaszczepiła w niej, zamiłowanie do rękodzieła – zawsze fascynowała p. Bettinę,  zdolność jej Babci, do tworzenia czegoś z niczego (tzn. potencjalnie niepotrzebnych przedmiotów). Lubi więc wszelkie przedmioty wytwarzane ręcznie, a swoją pasję przekazuje innym prowadząc w OKSIR zajęcia z rękodzieła.

Potrafi zarazić pozytywną energią, odnaleźć w innych nieodkryte dotąd talenty.

Zafascynowana Paryżem, w którym spędziła miesiąc, jego mrocznymi zakątkami, architekturą miasta i rzeźbami – które można tam zobaczyć, które wg. p. Bettiny – mają dusze.

Uwielbia: książki Wortona (je również kolekcjonuje :)), Umberto Eco, płyty winylowe – szczególnie wydania zespołu Republika oraz Obywatela GC. 

Jako wolontariusz – zorganizowała ok. 15 festynów parafialnych w Łęknicy/ zajmowała się równieżhttps://mok.leknica.pl/wp-admin/profile.php dekoracjami w Kościele św. Barbary w Łęknicy.

Jako ciekawostkę wyjawia, iż lubi przyglądać się ludziom, np. jadąc pociągiem lub autobusem i wyobrażać sobie ich historię.

Zapraszamy na zajęcia w sekcji rękodzieła – którą prowadzi Pani Bettina.

Translator
%d bloggers like this: